Čo je to inžiniering a kto ho zabezpečuje?

  • Autor
    Mário Majoroš
  • Fáza
    Inžiniering / povoľovací proces
Inžiniering

Inžiniering je činnosť smerujúca k vybaveniu územného, stavebného a kolaudačného rozhodnutia.

Aj keď nejde o zložitú činnosť, môže celý proces zabrať nesmierne množstvo času a úsilia. Ak s inžinieringom nemáte žiadne skúsenosti, môžete konanie zveriť do rúk osobám špecializovaným na vybavenie tejto činnosti. Zastupovanie Vám môže ušetriť množstvo času a energie, ktorú ešte budete potrebovať pri samotnej realizácii rodinného domu. Veľakrát sa pri vybavovaní stavebného povolenia vyskytnú rôznorodé problémy s nesúhlasom dotknutých orgánov, námietkami susedov, rozporom s územným plánom, nečinnosťou orgánov a ďalšími problémami, ktoré si budú vyžadovať dodatočný čas a financie. Zastupovanie Vám môže ušetriť všetky tieto problémy a umožní Vám sústrediť sa na iné veci.

Vo všeobecnosti môžete uvažovať nad zastupovaním v prípade, ak nechcete investovať nesmierne množstvo času, ak nemáte potrebné skúsenosti s právnymi a technickými problémami, alebo si svoj čas ceníte na viac ako je cena za inžiniering. Zastupovanie môžete zveriť spoločnostiam s týmto predmetom činnosti, alebo advokátskym kanceláriám ktoré Vám okrem inžinieringu zabezpečia aj majetkové vzťahy alebo prípadné riešenie sporov.

Cena za vybavenie stavebného povolenia, územného rozhodnutia, kolaudačného rozhodnutia, dodatočného stavebného povolenia závisia od rozsahu a náročnosti vášho konkrétneho projektu, ako aj od vašich časových požiadaviek. Každá kancelária Vám s radosťou vyhotoví cenovú ponuku za inžiniering na mieru podľa Vašich požiadaviek.

Tip na záver

Pre spracovanie cenovej ponuky od Vás bude kancelária požadovať dodanie podkladov, podľa ktorých vyhodnotí obtiažnosť vybavenia povolenia. Ide najmä o nasledujúce: miesto stavby, spracovaná projektová dokumentácia, pokiaľ bolo vyžiadané pred projektovaním aj zakreslenie inžinierských sietí a pripojovacie podmienky dotknutých orgánov.

Jednou z veľkých výhod je v dnešnej dobe komunikácia s úradmi elektronickou formou alebo poštou, čím je možné ušetriť finančné prostriedky na dopravu.

Kontakt

Pre spracovanie cenovej ponuky nám prosím pošlite nasledujúce informácie a podklady: adresa riešeného zadania, čísla parciel, Vaše predstavy a zadanie, fotografie, a podobne.

Dohodnite si s nami stretnutie alebo online konzultáciu.

Kontaktný formulár
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Sem presunte súbory alebo vyberte z PC
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kopírovanie obsahu z tejto stránky je bez písomného súhlasu štúdia zakázané.