O nás

Sme architektonické štúdio zamerané na dizajn, ktoré má za cieľ slúžiť ľuďom. Radi pracujeme na projektoch rôznych mierok, kedy vieme naplno využiť náš potenciál. Naše návrhy projektujeme a autorsky dohliadame na priebeh ich realizácie.

Pri našej práci sa snažíme zamýšľať nad nasledujúcimi témami.

Ekológia a životné prostredie

Stavebníctvo patrí k jednému z najväčších znečisťovateľov prostredia. Preto sa Vás v nemalej miere snažíme informovať o možnosti prístupu k svojim stavebným aktivitám.

Pri voľbe materiálu pre výstavbu je potrebné pracovať s obnoviteľnými surovinami a technológiou, ktorá je najbližšie k Vášmu stavenisku.

Nezatracujeme ani využívanie moderných technológií. Správnym výberom nám pomáhajú dosahovať ideálne vnútorné prostredie. V rozumnej miere však rozlišujeme medzi dobrými technológiami a marketingom.

Mesto a verejný priestor

Predpokladá sa, že do roku 2050 bude žiť v mestách dve tretiny obyvateľstva na zemi. Aj to je pre nás architektov záväzok učiť sa vytvárať kvalitné mestá a verejné priestory, kde sa ľudia budú cítiť príjemne.

Mesto je komplexný organizmus, preto je pri tvorbe potrebná viacodborová spolupráca - s dopravnými inžiniermi, sociológmi, aj práca s dátami.

Urbanisti ani architekti nedokážu vytvoriť ideálne mesto, ktoré bude vyhovovať všetkým. Vedia však vytvoriť mesto, kde si každý nájde niečo, čo mu vyhovuje a robí ho šťastným.

Technológie a virtuálny svet

Virtuálna realita a robotika, 3D tlač v stavebníctve, blockchain a kryptomeny, smart city a dáta. Radi objavujeme nové technológie a hľadáme v nich pomocníkov pre tento svet.

Nesnažíme sa brániť zmene, lebo je súčasťou rastu. Avšak náš prístup k rastu rozhodne, či sa ako ľudstvo posunieme správnym smerom.

Dobrovoľníctvo

Cítime potrebu nielen brať, ale aj dávať. Považujeme za správne odovzdať svoje skúsenosti a vedomosti nielen platiacim klientom, ale aj ľuďom okolo seba.

Na našej webstránke sa venujeme projektu Akadémia, ktorý má za cieľ informovať ako postupovať pri riešení vlastného bývania.

Vyhradený čas venujeme aj Pro bono projektom a aktivitám.  Pevne veríme, že týmto prístupom dokážeme inšpirovať aj ďalšie firmy a okolie.