Zuberec, Orava
2022

Súťaž Wellness Hotel Zuberec****

 • GBA
  6540 m2
 • Status
  Architektonická štúdia
 • Autor
  Miloš Hájnik, Slavomíra Cichá, Róbert Titko
 • Vizualizácie
  Máté Asbóth

Wellness Hotel Zuberec****

Koncepcia návrhu pracuje s jasným prevádzkovým usporiadaním hotela, podporeným výhľadmi na okolitú krajinu a pohorie Vysokých Tatier a architektúrou, ktorá sa pomocou prírodných materiálov snaží splynúť s prostredím. Centrom hotela je hlavná vstupná hala s recepciou a lobby barom, z ktorej sa návštevník dostáva do jednotlivých prevádzok. Návrh v čo najväčšej miere využíva priehľady pre kontakt s predpolím hotela a výhľady z lobby priestorov, reštaurácie, wellnessu a väčšej časti hotelových izieb na blízke pohorie Roháče.

Hotelový komplex ponúka 67 hotelových izieb pre 146 ubytovaných. Časť izieb je vyčlenených pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu. Na najvyšších podlažiach sa nachádzajú 4 rodinné apartmány a 2 nadštandardné trojizbové apartmány s vyvýšenou strešnou konštrukciou. Hotel ubytovaným ponúka pohodlné parkovanie v podzemnej garáži, čo podporuje pohyb v rámci všetkých prevádzok "suchou nohou". Prízemie hotela tvorí hlavná vstupná hala s lobby barom a detským kútikom. Z recepčnej haly je možné vstupovať do prevádzky reštaurácie / kaviarne, ktorú je funkčne možné rozdeliť na viacero samostatných prevádzok alebo usporiadať podujatia. Hotel ponúka aj wellness priestory s plaveckým bazénom a saunovým svetom so šiestimi saunami, vírivkou a odpočinkovou miestnosťou, všetko s panoramatickými výhľadmi na pohorie Roháče.

Zásobovanie hotela a príjazd do podzemných garáži je oddelený od hlavného vstupného predpolia, a je umiestnený v severozápadnej časti hotela. Nachádzajú sa tu taktiež skladové priestory pre odpadové hospodárstvo, zázemie kuchyne reštaurácie, zásobovacia rampa a vstup pre priestory skladov náradia a sezónnych potrieb.

Kontakt

Pre spracovanie cenovej ponuky nám prosím pošlite nasledujúce informácie a podklady: adresa riešeného zadania, čísla parciel, Vaše predstavy a zadanie, fotografie, a podobne.

Dohodnite si s nami stretnutie alebo online konzultáciu.

Kontaktný formulár
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Sem presunte súbory alebo vyberte z PC
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kopírovanie obsahu z tejto stránky je bez písomného súhlasu štúdia zakázané.