Záhorské sady, Bratislava
2016

Rodinný dom Záhorská Bystrica

 • GBA
  323 m2
 • Status
  AŠ,PSSP, RP, IŠ, RPI
 • Autor
  Miloš Hájnik
 • Fotografie
  Matej Hakár

Rodinný dom je navrhnutý pre štvorčlennú rodinu, ako čiastočne podpivničený s ustúpeným podlažím.

Architektúra domu vychádza z jednoduchého členenia hmoty, ktorá sa natáča voči slnku a otvára záhrade. Užívateľ domu tak získa na prízemí kontakt s exteriérom a na poschodí súkromie s možnosťou užívania veľkých terás pre každú obytnú miestnosť. Vstup do domu je akcentovaný vybratím hmoty, čím sa dosiahlo prekrytie vstupu ako ochrany pred poveternostnými podmienkami. Dom má za cieľ pôsobiť ako statická pevná hmota narušená vertikalitou okenných a dverných otvorov.

Dispozičné riešenie

Pôdorys domu je funkčne rozdelený na zóny, ktoré sa navzájom prepájajú. Z garáže je umožnený vstup do zádveria, tzv. nečistej časti domu. V blízkosti vstupu je súkromná pracovňa klienta, ktorá sa podľa potreby zmení na hosťovskú izbu. Dominantnou časťou domu je kuchyňa prepojená s obývacou izbou s priamym kontaktom na záhradu.

Druhé podlažie je venované nočnej časti.

Nachádzajú sa tu dve detské izby s kúpeľňou a spálňa rodičov so šatníkom a kúpeľňou. Každá izba ponúka pobytový priestor v podobe exteriérovej terasy. V podzemnom podlaží sú umiestnené technické miestnosti a variabilný priestor pre vináreň, herňu, prípadne domáce kino.

Návrhová a projektová fáza

Pre finálne riešenie bolo potrebné prejsť návrhovou fázou. Práve hľadanie toho správneho konceptu je pre architekta tá najväčšia výzva. Niekedy je potrebné overiť si na pozemku aj iný koncept. Tentokrát to bolo len pre potešenie. Aj napriek tomu, potešilo.

Po schválení architektonickej štúdie sme sa pustili do zhotovenia projektu pre stavebné povolenie. Počas jeho vybavovania sme aktívne začali spracovávať realizačný projekt. V ňom bol priestor na dotiahnutie dôležitých konštrukčných riešení, ako aj vyriešenie detailov stavby.

Ďalšou časťou projektovania bolo spracovanie interiérovej štúdie a vypracovanie realizačného projektu interiéru.

Pokiaľ sa z rodinného domu stáva príbeh, spokojné sú všetky zúčastnené strany. My sme klientom vďační za tento príbeh.

Kontakt

Pre spracovanie cenovej ponuky nám prosím pošlite nasledujúce informácie a podklady: adresa riešeného zadania, čísla parciel, Vaše predstavy a zadanie, fotografie, a podobne.

Dohodnite si s nami stretnutie alebo online konzultáciu.

Kontaktný formulár
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Sem presunte súbory alebo vyberte z PC
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kopírovanie obsahu z tejto stránky je bez písomného súhlasu štúdia zakázané.