Záhorské sady, Bratislava
2017

Interiér Rodinný dom Záhorská Bystrica I

 • GBA
  323 m2
 • Status
  IŠ, RPI
 • Autor
  Miloš Hájnik
 • Vizualizácia
  Martin Jevčik
Difúzny odpor

Interiéru rodinného domu v Záhorskej Bystrici dominuje čistota a usporiadanosť.

Zámerom bolo vytvoriť moderný interiér pre život, kde sa priestor prepája, a zároveň delí na zóny. Interiér prepája drevená dubová podlaha, ktorej kontrastuje sivá kuchyňa s mramorovým pracovným pultom a biela obývačková stena s krbom a policami v drevenom prevedení. Čistotu kúpeľní podčiarkuje kamenný obklad v kombinácii s bielou sanitou.

Kuchyňa

Svojou farebnosťou je kuchynská linka dominantným prvkom a jej stena sa tiahne až do predsiene. Túto dominanciu sa snaží vyvážiť použitie svetlých a teplých materiálov, ako sú biely mramor na kuchynský ostrovček a drevená podlaha spolu s dreveným jedálenským stolíkom.

Obývacia izba

Vyváženosť a harmóniu tvorí použitie svetlých odtieňov na stenách, podlahe, strope aj nábytkoch. Drevo harmonizuje, biela vyvážuje a čierne prvky v priestore decentne provokujú.

Predsieň / zádverie

Snahou návrhu predsiene je vtiahnuť užívateľa domu do hlavného obytného priestoru pomocou plynúcej materiálovej a farebnej štruktúry stien a podlahy. Prepojenie je docielené drevom použitým na podlahe a sivou stenou, ktorá je ukončená v kuchyni. Presklené dvere tento efekt podporujú, a zároveň tvoria bariéru medzi týmito priestormi.

Pracovňa

Pracovnému priestoru dominuje kancelársky stôl so stoličkou a úložné priestory. Hmotovo je miestnosť rozdelená na priestor s pohľadovým betónom a bielu časť steny a stropu so skrytými dverami a úložnými priestormi.

Spálňa

Jednoduchosť a prírodné materiály. Aj to je hľadanie čistoty a pokoja, ktoré sme sa snažili do priestoru spálne vniesť. Potrebný štandard poskytuje priľahlý šatník s kúpeľňou rodičov.

Kúpelňa detí a rodičov

Charakteristickým prvkom a spoločným menovateľom všetkých kúpeľní a wc v dome je použitý kamenný obklad a dlažba na stenách a podlahe. Tento materiál ponúka pravdivosť a krásu v jemnej štruktúre a farebnosti. Kontrastom ho dopĺňa keramická sanita a skrinky v bielej farbe vyrobené na mieru.

Potrebujete naše služby? Kontaktujte nás.

Pre spracovanie cenovej ponuky nám prosím pošlite nasledujúce informácie a podklady: adresa riešeného zadania, čísla parciel, Vaše predstavy a zadanie, fotografie, a podobne.

Dohodnite si s nami stretnutie alebo online konzultáciu.

Kontaktný formulár
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Sem presunte súbory alebo vyberte z PC
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.