Sídlisko Luník IX, Košice
2017

Ideová urbanisticko – architektonická súťaž Luník IX

 • GBA
  159 000 2
 • Ocenenie
  odmena
 • Autor
  Miloš Hájnik, Maroš Kostelanský
 • Vizualizácie
  Miloš Hájnik

Urbanistické riešenie

​Koncepcia návrhu pracuje s územím v dlhodobom horizonte a svojou variabilitou ponúka veľké množstvo možností rozvoja sídla s určením jasných pravidiel verejného priestoru. Navrhujeme problém riešiť ako systém, ktorý definuje podmienky rozširovania a rastu v určených hraniciach územia, ale s dôrazom na verejný priestor, poloverejný priestor a súkromný priestor.

Návrh prísne vymedzuje plochu verejného priestoru v podobe námestia a zachováva a dopĺňa potrebnú občiansku vybavenosť. Okolo tohto námestia, a v okolí revitalizovaného Myslovského potoka je v presnom module rozmiestnená obytná zóna.

Základným prvkom obytnej zóny je jeden blok 30x30m. Tvorí ho 25 modulov s rozmerom 6x6 m. Bloky sú od seba vzdialené vždy o dva moduly (12 m), ktoré tvoria poloverejný - pobytový priestor pre obyvateľov blokov, a súčasne ide o rezervu pre plánované vybudovanie cestnej siete a pre možnosť spájania blokov.

Po schválení územného plánu sa pristúpi k výstavbe rodinných domov formou svojpomocnej výstavby na vopred vytipovaných územiach.  

Územie sa prirodzene rozširuje v predpísanej miere a podľa ohraničenia územia. Nájomníci sa z bytoviek sťahujú do domov.

Posledné bytové domy boli určené k demolácii a sídlisko sa prirodzene rozvíja. Vzniká verejný priestor s občianskou vybavenosťou.

Bloky, na ktorých je možné stavať už v prvej fáze. Nie sú v kolízii s infraštruktúrou, stavebnými objektami, ani vrámci majetko - právneho vzťahu.

Kontakt

Pre spracovanie cenovej ponuky nám prosím pošlite nasledujúce informácie a podklady: adresa riešeného zadania, čísla parciel, Vaše predstavy a zadanie, fotografie, a podobne.

Dohodnite si s nami stretnutie alebo online konzultáciu.

Kontaktný formulár
Prosím vyplňte vaše meno a priezvisko.
Prosím skontrolujte vašu emailovú adresu.
Prosím vyplňte správne telefónne číslo.
Uveďte dôvod vyžiadania cenovej ponuky.
Sem presunte súbory alebo vyberte z PC
Max. 20MB
Pridať súbor
Nahrajte súbory v správnom formáte alebo do max. 20MB veľkosti.
Súhlasím so spracovaním osobných údajov

Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

Kopírovanie obsahu z tejto stránky je bez písomného súhlasu štúdia zakázané.