Interiér 3-izbového bytu Rača

Bratislava, Slovensko 2016

Obdobie:

Plocha:

Rozpočet:

Status:

Realizácia:

Foto:

Autor:

Projekt:

2016

62 m2

20k - 30k €

IŠ, RP

JOHS, s.r.o.

Miro Šestina

Miloš Hájnik

Miloš Hájnik

Riešený byt sa nachádza v mestskej časti Rača

v Bratislave. Ide o panelový bytový dom, kde bolo potrebné vykonať viaceré zásahy v podobe rezania panela, búranie priečok ako aj predsádzanie sadrokartónových stien kvôli nerovnosti panelov. Cieľom bolo priniesť klientom minimalistický interiér s prvkami dreva, ktorý mu dodáva dušu. 

KUCHYŇA

Na prvý pohľad jednoduchá kuchynská zostava vyrobená na mieru bola orieškom z technického hľadiska.

Do štyroch modulov po šesťsto milimetrov sme mali za úlohu aj so stolárom umiestniť elektrickú varnú dosku, vstavanú rúru, práčku, umývačku riadu, drez a priestor pre smetný kôš. Voda a elektrina, ako aj málo priestoru ovplyvňovali všetko. Napokon sa riešenie našlo a kuchyňa môže plnohodnotne slúžiť. Zaujímavým prvkom kuchyne sú "skryté" dvere do komory, kde je umiestnená chladnička.

KÚPEĽŇA

Z priestorového hľadiska bolo potrebné spojiť toaletu

s kúpeľňou a namiesto vane vytvoriť sprchový kút. Kúpeľni dominuje sivý obklad a dlažba. Priestor dotvárajú sanitárne prvky bielej farby, ako aj skrinka pod umývadlo, vyrobená na mieru tiež v bielej matnej farbe. Na vrchnej časti skrinky je použité drevo, ktoré zmäkčuje celý priestor a pridáva teplo.

SPÁLŇA A OBÝVACIA IZBA

Spálni dominujú nábytky na mieru. Bola tak zhotovená posteľ spolu s policovou zostavou v bielej farbe, kde znova kontrastuje drevo ako záhlavie postele, ktoré spolu s drevenou podlahou priestor otepľuje. Oproti posteli je vytvorená sriňová zostava

so vstavaným toaletným stolíkom pre domácu pani. Obývacia izba je zariadená nábytkom bežne dostupným v predajniach. Biela pôsobí harmonicky a nerušivo a je doplnená farebnými doplnkami.

1/22

PRIEBEH REKONŠTRUKCIE

Pri bytoch rozlišujeme dva typy nosných konštrukcií.

Buď ide o tehlový, alebo panelový. V tomto prípade sme museli pracovať s panelom, kde boli potrebné zmeny vykonané rezaním, čo spôsobuje hluk a prašnosť. Problémom je aj nerovnosť povrchov, čo sme eliminovali predsadením sadrokartónových stien a podhľadov. Výhodou je bezproblémové vedenie rozvodov. Výsledkom sú však rovné povrchy a osadenie svietidiel

a vypínačov bez potreby vytvárania rýh do panela kvôli vedeniu elektroinštalácií.

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest

milos.hajnik@gmail.com

+421 944 419 796